Logo SQ Klub PL EN

piątek 12.05

Welcome. pres. Kiasmos (dj set)! | SQ klub / NOWA DATA!

Welcome. pres. Kiasmos (dj set)! | SQ klub / NOWA DATA!

electronica

Kiasmos dj set

Piotr Bejnar LIVE

Conradq & Juniore

przedsprzedaż 25 zł (wyprzedana) / 30 zł (wyprzedana) / 35 zł (do wyczerpania puli) / (karty klubowe 25 zł)

Start imprezy: 22:00

Rezerwacje on-line:
Zarezerwuj miejsce!
tel: +48 663 786 547

NOWA DATA występu Kiasmos w SQ!

Mimo, że pochodzą z zimnej Islandii, ich muzyka to ciepła i rozgrzewająca – wzbogacona o smyczki, wokale i pianina – elektronika najwyższej próby. Kiasmos to projekt Olafura Arnaldsa i znanego z synth-popowego Bloodgroup Janusa Rasmussena. Ich pierwsza EP-ka “Throw” pojawiła się w 2009 roku, po trzech latach wspólnego grania. Potem ogromną popularność przyniósł im debiutancki krążek pt. “Kiasmos” z roku 2014, na którym znalazły się m.in. znane i popularne „Looped”, „Burnt” czy „Held”. Z kolei w 2015 roku pojawiła się nowa EP-ka “Swept”, która doczekała się interpretacji duetu Tale Of Us.

Kiasmos – Guant

Kiasmos – Held

Kiasmos – Looped

Po bardzo długiej trasie koncertowej z autorskim materiałem, duet zaczął występować również w formule dj set. Podobnie, jak przy produkcjach, duet fantastycznie odnajduje się w ambiencie połączonym z nastrojową odmianą muzyki techno.

12 maja Kiasmos reprezentowane przez Janusa Rasmussena zagra w SQ dj set!

Jego występ poprzedzi live act Piotra Bejnara. Ten jeden z najciekawszych polskich artystów promowac będzie swój świeżo wydany album!

*************

12.05 (pt)

Kiasmos dj set

Piotr Bejnar LIVE

Conradq & Juniore

start: 22:00

bilety: przedsprzedaż 25 zł (wyprzedana) / 30 zł (wyprzedana) / 35 zł (do wyczerpania puli) / (karty klubowe 25 zł)

przedsprzedaż online: https://www.biletomat.pl/sqkiasmos/

https://www.facebook.com/kiasmos/
https://www.residentadvisor.net/dj/kiasmos

**************

Welcome. to cykl, który gościł takie znakomitości muzyczne jak m. in. Tiga, Âme, John Talabot, David August, BLOND:ISH czy catz n dogz.

Aftermovie z poprzednich edycji:

Ame

Tiga

David August

www.facebook.com/welcomegigs

PIOTR BEJNAR

Producent, live-performer, dj, dźwiękowiec, założyciel Otake Records. Zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej. Już jako 16 latek (wtedy był jego debiut w klubie) zainteresował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Jako live performer eksperymetuje z różnorodnymi nowotorskimi technikami grania na żywo. Występy na żywo w wykonaniu Piotra Bejnara to niezbyt typowy live. To żywa improwizacja, do udziału w której Piotr zaprasza publiczność, a ta w efekcie często generuje dzwięki razem z nim. Pomysł grania w interakcji z publiką narodził się przypadkiem. Podczas jednej z imprez Piotr nie miał miejsca na położenie swojego sprzętu wiec zagrał trzymajπc go w rekach. Od tamtej pory przyjaciele okrzyknęli go nazwami typu: ” DJ Modern Talking”, „Unstopable Korg Rider” czy „Czarodziej z krainy KORG”. Pomysł ewoluował, Piotr często zmienia swoje techniki grania zależnie od profilu imprezy. Czasami minimalizuje swój setup i gra live’y trzymając sampler w rekach, jednocześnie tańcząc z ludźmi na parkiecie. Na większych imprezach synchronizuje wiele urządzeńgrając przeważnie stacjonarnie chociaż nigdy nie wiadomo co zrobi Piotr Bejnar. Wielokrotnie grał live act’y z parkietu mając tylko iPhone’a w ręku, który drogą Wi Fi obsługiwał komunikaty MIDI dzięki czemu mógł ‚incognito’ grać muzykę jednocześnie tańcząc na parkiecie wśród ludzi. Ta interaktywność buduje napięcie na parkiecie i zaciera granice pomiędzy artystą a publicznością, czego Bejnar jest wielkim zwolennikiem.

Punkt przełomowy w karierze Piotra to rok 2006, kiedy jego pomysł z nietypowymi live actami zaczął być popularny w Polsce. Dwa lata później wydaje swoją pierwszą płytę „Ty Jesteś Melodyman” dla kanadyjksiej wytwórni Open Concept Recordings. W 2010 udzwiękawia całoroczną ramówkę do TVP KULTURA oraz wydaje drugą płytę „Faces in Water”, która zamyka współpracę z Open Concept. Rok później w 2011 po występie z Dapayk’iem zaczyna nagrywać dla jego wytwórni Mo’s Ferry Prod. co owocuje płytą „Janusz EP”. W tym samym roku nagrywa z Jackiem Tworkowskim płytę dla Night Drive Music pod nazwą „2 Stupid Gods”. 2012 to kolejna płyta dla Mo’s Ferry Prod. zatytułowana „Cracow Fight”. Do 2014 wydaje jeszcze kilka remixów.

W 2014 Piotr nagrywa remix dla Dapayk & Padberg oraz otwiera swoją własną wytwórnię „Otake Records” (www.otakerecords.pl), w której jako płytę inauguracyjną wydaje singiel „She’s Crazy”. Każdy kto choć raz widział Piotra na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, iż jest to wyjątkowa postać w świecie muzyki elektronicznej. Jest wielkim miłośnikiem Jazzu i Snookera.

Boiler Room:

Wybrane produkcje:

She’s crazy

Buja beja

She’s crazy Dapayk rmx